Jaki wózek paletowy wybrać – ręczny czy elektryczny?

Paleciaki usprawniają i przyśpieszają czynności wykonywane przede wszystkim w magazynach czy centrach logistycznych. Służą one do podnoszenia w celu rozładunku oraz załadunku towarów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków paletowych. Najprościej można podzielić je na dwie grupy: wózki paletowe ręczne i wózki paletowe elektryczne.  Czym się od siebie różnią i jaki wybrać? Podpowiadamy!

Ręczny wózek paletowy

Wózek paletowy tego typu jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem przeznaczonym do prac transportowych. Tego typu urządzenia są zazwyczaj mniejsze niż modele elektryczne, co może ułatwiać manewry i gwarantuje nieskomplikowaną obsługę. Jest to również rozwiązanie ekologiczne, ponieważ nie jest zasilane energią elektryczną tylko siłą operatora.

Wózek paletowy elektryczny

Paleciaki elektryczne stają się powoli standardem w sieciach handlowych czy magazynach, odkładając w niepamięć ich ręcznych odpowiedników. Atutem tego typu paleciaków jest duży komfort dla operatora i efektywność pracy. Są one odciążeniem w szczególności kobiet, ponieważ ich użycie nie wymaga dużego nakładu siły. Cechuje je szybkość pracy, wydajność oraz bezpieczeństwo i łatwość obsługi. W naszej ofercie znajdą Państwo wózki elektryczne prowadzone oraz wózki elektryczne z masztem (typu „stacker”). Wózki elektryczne prowadzone to model podobny do klasycznego, ręcznego wózka paletowego. Wzbogacone są jednak o napęd elektryczny, pozwalający na łatwy transport i załadunek towarów. Stackery są wózkami elektrycznymi cechującymi się dużą uniwersalnością. Pozwalają na prowadzenie prac transportowych, załadunek/rozładunek towarów oraz składowanie na regałach magazynowych. Urządzenia te są świetnym rozwiązaniem dla sklepów wielkopowierzchniowych i magazynów.

Jaki więc wózek paletowy będzie dla Państwa odpowiedni?

Wszystko zależy od tego, gdzie i w jakich celach będzie wykorzystywany. Ręczne wózki paletowe sprawdzą się w bardzo małych magazynach przy mniejszej częstotliwości użytkowania. Jeśli jednak mamy do dyspozycji większy budżet, niewątpliwie warto zainwestować w elektryczny wózek paletowy. Przyśpieszy to wykonywanie operacji transportowych ładunków, a co za tym idzie, zwiększy efektywność pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl